Početna / Novosti / Potpisano 196 ugovora s mladim poljoprivrednicima vrijednih 57,5 milijuna kuna

Potpisano 196 ugovora s mladim poljoprivrednicima vrijednih 57,5 milijuna kuna

Ravnateljica Agencije za plaćanja u poljoprivredi, ribarstvu i ruralnom razvoju Matilda Copić, u prisustvu potpredsjednika Vlade Republike Hrvatske i ministra poljoprivrede Tomislava Tolušića, potpisala je danas 4. srpnja 2019. godine 196 novih ugovora iz operacije 6.1.1 „Potpora mladim poljoprivrednicima“ iz Programa ruralnog razvoja.

Ugovori su vrijedni više od 57,5 milijuna kuna, a svrha natječaja je generacijska obnova, odnosno pomoć mladim poljoprivrednicima koji postaju nositelji/odgovorne osobe poljoprivrednog gospodarstva za početak poslovanja čime se dodatno motivira  mlade poljoprivrednike da ostanu na ruralnom prostoru i razvijaju svoje poslovanje.

Korisnici potpore za mlade poljoprivrednike su osobe između 18 i 40 godina starosti, koje posjeduju odgovarajuće profesionalne vještine i znanja o poljoprivredi i koje su prvi put postavljene kao nositelj poljoprivrednog gospodarstva. Poljoprivredno gospodarstvo u trenutku podnošenja zahtjeva za potporu mora pripadati ekonomskoj veličini u rasponu od 8.000 do 49.999 EUR-a, a potpora iznosi do 100% vrijednosti ukupnih prihvatljivih troškova, odnosno do 50.000 EUR-a po korisniku.

Slijedom dosadašnjih triju natječaja, do danas je isplaćeno ukupno 233 milijuna kuna za više od tisuću mladih poljoprivrednika.

Pregled potpisanih ugovora po županijama za operaciju 6.1.1.:

6.1.1Broj ugovoraUgovoreni iznos potpore (HRK)
Bjelovarsko-bilogorska10637.577.800,00
Brodsko-posavska6222.254.050,00
Dubrovačko-neretvanska144.790.775,00
Grad Zagreb3412.065.625,00
Istarska4014.742.250,00
Karlovačka4213.991.050,00
Koprivničko-križevačka10836.933.400,00
Krapinsko-zagorska165.050.125,00
Ličko-senjska4915.574.650,00
Međimurska3713.175.050,00
Osječko-baranjska19770.506.075,00
Požeško-slavonska6622.436,975
Primorsko-goranska51.869.150,00
Sisačko-moslavačka8929.270.225,00
Splitsko-dalmatinska3914.360.625,00
Šibensko-kninska247.854.650,00
Varaždinska258.667.750,00
Virovitičko-podravska6121.681.400,00
Vukovarsko-srijemska15656.537.725,00
Zadarska4816.136.525,00
Zagrebačka5118.645.850,00
Ukupno1269444.121.725,00

Izvor: www.apprrr.hr

Check Also

Program potpore za sufinanciranje rada uzgojnih udruženja u području stočarstva

Ministarstvo poljoprivrede otvorilo je novo savjetovanje. Tema savjetovanja je: Savjetovanje s javnošću za Nacrt prijedloga …

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *